A CO2-semleges energiatermelés most fontosabb, mint valaha. A napenergia napról napra egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A különféle támogatási formáknak köszönhetően ez az iparág dinamikusan fejlődik. 2021 novemberében a telepített napelemek kapacitása Lengyelországban meghaladta a 7,1 GW-ot, ami az ország teljes megújuló energiaforrásból származó teljesítményének mintegy 44%-át teszi ki. A statisztikák azt mutatják, hogy ez több mint 90%-os növekedés 2020 novemberéhez képest, valamint több mint 48 000 új PV-berendezés Csakúgy, mint a tetők, a homlokzatok és az ablakok, a napelemek is szennyeződnek. Az utóbbi időben sok kérdést tettek fel ezeknek a rendszereknek és egyéb, a környezetből többé-kevésbé agresszív szennyeződéseket összegyűjtő felületeknek a karbantartásával és gondozásával kapcsolatban. Kell-e mosni a napelemeket, és ha igen, hogyan kell ezt biztonságosan megtenni? Hogyan kell mosni az üveghomlokzatokat, és szárazon kell törölni? Milyen eszközöket kell használni? Ezekre és más kérdésekre igyekszünk válaszolni ebben a cikkben.
A hosszan tartó hatás és a precizitás két kulcsfontosságú tényező, amely jelentősen befolyásolhatja az elvégzett munka sikerét
A demineralizált víz a mikroelemek hiányának és a kisütött elektrosztatikus töltésnek köszönhetően egyedülálló tisztító tulajdonságokkal rendelkezik. A szennyeződés felszívó képessége azt jelenti, hogy a megtisztított felületek hosszabb ideig tiszták maradnak. A speciális kefe használata emellett növeli a tisztítási hatékonyságot, lehetővé téve a nehezen elérhető helyek elérését, mint például a fotovoltaikus modulok, üveghomlokzatok, redőnyök, ereszcsatornák, tetőívek és kábelezések. A puha sörtéjű kefe kíméletes a felülethez, nem okoz karcolást, ugyanakkor hatékonyan behatol az iparvágány pórusaiba és egyéb nehezen elérhető, nagynyomású készülékekkel nem elérhető zugokba. Ennek köszönhetően alapos és biztonságos tisztítást érhet el, amely meghosszabbítja a tisztított felületek esztétikáját és tartósságát.
A szennyezés napelemes rendszerekre gyakorolt hatása elsősorban a környezetüktől és az évszaktól függ. Például a mezőgazdasági ágazatban a takarmány- és gabonapor tartós szennyeződést okoz. Az ammóniaszennyeződés károsíthatja az anyagot, amelyből a fotovillamos berendezések készülnek, ezért rendszeres tisztítást igényel. Az ipari üzemek, erőművek vagy vasútvonalak közelében lévő létesítmények különösen érzékenyek a szennyeződésre. A kutatások azt mutatják, hogy a 30 fok alatti moduldőléssel rendelkező rendszerek érzékenyebbek a szennyeződésekre. Még a kis otthoni létesítmények is ki lehetnek téve olyan szennyező anyagoknak, mint a hárs vagy nyír virágpor. Az eső részben eltávolítja a szennyező anyagokat, de új szennyeződésrészecskéket hozhat, amelyek a napelemekre rakódnak, és csökkentik azok hatékonyságát. telepítések. Sajnos még a madárürülék is 60%-kal csökkentheti a hatékonyságot.
Ugyanez vonatkozik az üveghomlokzatokra, ablakokra és egyéb felületekre is. Az ablakmosás ioncserélt vízzel hatékony módszer, amely kiváló esztétikai eredményt hoz. Az ásványi anyagoktól és szennyeződésektől mentes, ioncserélt víz nem hagy csíkokat vagy lerakódásokat, ami tökéletesen tisztává és átlátszóvá teszi az ablakokat. Ennek köszönhetően az ablakokon át beáramló fény természetesebb, ami javítja a belső tér általános esztétikáját. Sőt, a rendszeres ablaktisztítás ezzel a módszerrel meghosszabbíthatja élettartamukat, mert az ásványi lerakódások hiánya csökkenti a karcolások és sérülések kockázatát. Ezért nemcsak praktikus, hanem ökológiai megoldás is, amely elősegíti a környezettel való törődést és környezetünk esztétikáját.
Ez szezonális téma a piacon elérhető klíma és tisztítási módszerek miatt. Számos technika és eszköz létezik erre a célra, de nem mindegyik hatékony és biztonságos.